Home  |  Inspiracje   |  10 powodów, żeby nie bać się drewna w łazience
17971991261_6fa81ccd67_b

10 powodów, żeby nie bać się drewna w łazience

Czy zastanawiasz się jakimi materiałami wykończyć łazienkę? Domyślamy się, że… nie! Płytki ceramiczne to pierwsza i niestety często ostatnia myśl jaka nam przychodzi do głowy. Tymczasem powszechnie stosowane kafelki mogę mieć poważną konkurencję w naturalnym drewnie, które znakomicie się sprawdzi w Twojej łazience. Ale zaraz: drewno i pomieszczenie słynące z wilgoci? Na pewno masz mnóstwo wątpliwości i negatywne nastawienie zaczyna zwyciężać. Poznaj najpierw nasze argumenty, dlaczego nie trzeba się bać drewna w łazience i jak wiele możesz zyskać na tym pomyśle.

31125611885_a55ab63e94_b

 1. Drewno jest ponadczasowe
  Niezależnie od wybranego koloru, gatunku drewna czy sposobu jego obróbki, drewno należy do tych materiałów, na które zawsze przyjemnie się patrzy. O ile motyw betonu, marmuru, metaliczne wykończenia będą trendy w określonym czasie, drewniane meble i dodatki zawsze będą się prezentowały stylowo.
 2. Zwyczajnie wyjątkowe
  Nic nie zastąpi specyficznej tekstury drewna, dzięki której ten materiał wypada ciekawe zarówno w towarzystwie gładkich, jednolitych kolorystycznie powierzchni, jak i wzorzystych motywów.
 3. Drewno jest przytulne
  Drewno wzbudza kojące, miłe uczucie przytulności dzięki swojej barwie, odbijaniu światła lub po prostu – poprzez dotyk! W przeciwieństwie do płytek drewnopodobnych, które coraz częściej realistycznie imitują wygląd drewna, naturalne drewno nie ziębi.
 1. Bliżej natury8470090540_59742fb26d_b
  Jeżeli ekologiczne rozwiązania są zdecydowanie w Twoim guście, przekonywanie Cię do wyboru naturalnych elementów wyposażenia i wystroju łazienki nie będzie trwało długo!
 1. Pasuje do różnych stylizacji
  Łazienka w stylu skandynawskim, a może łazienka industrialna? Masz ochotę na egzotykę w swoim domu (styl japoński, styl orientalny) czy na klasyczną, prostą aranżację z wykorzystaniem podstawowych kolorów? Niezależnie od inspiracji, jaka przyszłaby Ci do głowy, drewno zawsze wpasuje się w Twoją wizję.
 1. Dopasowane do wystroju domu
  Masz drewniane panele na korytarzu w sąsiedztwie łazienki? Połóż je również w samej łazience! Dzięki temu zachowasz wizualną ciągłość w całym domu. Drewno to też taki materiał, który można wykorzystać w wielu pomieszczeniach. Może przerodzi się w motyw główny w Twoim mieszkaniu?
 1. Egzotyczne, czyli praktyczne
  Najczęstszy argument przeciwko drewnu w łazience to charakterystyczna wilgoć panująca w pomieszczeniu. Jednak odpowiednio zabezpieczone (zaimpregnowane) drewniane meble czy dodatki będą służyły przez wiele lat bez uszkodzeń. Dobrze też wybierać elementy wyposażenia wykonane z gatunków egzotycznych, jak np. teak, które są naturalnie przystosowane do bardziej wilgotnych warunków.
 1. Łatwe w pielęgnacji
  Jeżeli tylko drewno zostało dobrze ochronione przed działaniem wody, jego regularna pielęgnacja nie będzie sprawiała większych problemów, niż w przypadku płyt PCV!
 1. Elastyczne i odporne na uszkodzenia
  Blaty, szafki łazienkowe czy inne akcesoria wykonane z drewna nie tylko wyglądają na bardziej stabilne – one takie są! Ponieważ drewno przeznaczone do łazienek powinno być twarde i odporne na zniekształcenia pod wpływem wilgotności, w efekcie produkty wykonane z tego surowca będą także mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.
 1. Idealne, gdy chcesz żyć hygge
  Jeśli moda na dobry styl życia ma zamieszkać w Twojej łazience, drewno – główny element skandynawskiej architektury – koniecznie musi się w niej znaleźć. Bliskość natury w każdej postaci pozwala nam się zrelaksować, a Ty już wiesz, ze drewno w łazience to żaden kłopot, a sama przyjemność!

Wpis gościnny autorstwa Agnieszki Możejko z bloga lazienkaplus.pl

WRITTEN BY: