Home  |  DIY   |  Karmik dla ptaków w stylu minimalistycznym

Karmik dla ptaków w stylu minimalistycznym

KARMIK DLA PTAKÓW MOŻE BYĆ NIE TYLKO FUNKCJONALNY ALE I TAKŻE BYĆ WSPANIAŁYM UZUPEŁNIENIEM PRZESTRZENI WOKÓŁ DOMU, PRZEKONAJ SIĘ JAK ŁATWO GO WYKONAĆ.

Moja córeczka jak zwykle uwielbia rozmawiać. Często aż za dużo :) A kiedy zrobiło się zimniej miała kolejny powód do dyskusji ze mną. W pewnym momencie wspomniała o ptaszkach które trzeba dokarmiać podczas zimy i stanowczo stwierdziła że potrzebujemy karmik dla ptaków. No cóż…tatuś musiał wykonać :)

1. Przycinamy 4 deseczki na długość 30 cm (oczywiście można na inną – ważne aby każda deseczka była tej samej długości). Ja wykorzystałem deseczki o szerokości 4 cm i grubości 2 cm.

2. Szlifujemy przecięte deseczki. Ja wykorzystałem szlifierkę oscylacyjną jednak można to wykonać ręcznie.

3. Łączymy elementy, ja wykorzystałem do tego ścisk kątowy aby wszystkie kąty były równe (90 stopni) jednak możemy do tego wykorzystać pokazany na zdjęciu kątownik.

4. Wiercimy otwory pilotażowe. Przy tak cieniutkich deseczkach istnieje duże prawdopodobieństwo pęknięcia.

5. Przykręcamy deseczki. Oczywiście przed przykręceniem łączymy je na klej. Czynności powtarzamy aż powstanie kwadrat.

6. Tworzymy pojemnik na ziarno. Ja postanowiłem wykonać go w formie korytka rozszerzającego się ku górze. Aby wykonać takie korytko najważniejsze jest to abyśmy trzymali się jednego kąta. Dwa długie boki przycinamy pod kątem 15 stopni. Najprościej to wykonać wyrzynarką zmieniając kąt na stopce. Następnie przykładamy przycięte deseczki do ramy karmika tak aby znajdowały się na brzegach, odrysowujemy kształt i wycinamy. Następnie łączymy klejem i gwoździami. Dodam że kąt cięcia  boków to 15 stopni jeżeli np. przycinamy ukośnicą.

7. Szlifujemy powierzchnię aby wykończyć brzegi. Ja do tego wykorzystałem szlifierkę taśmową – jednak ze względu na rozmiar szybko wykonamy to także ręcznie.

8. Robimy przymiarkę :)

9. Zdecydowałem, że ramę karmika dla ptaków zabejcuję na inny kolor a samo korytko polakierowałem.

10. Odmierzamy miejsce gdzie ma znajdować się korytko a następnie przyklejamy. Dodatkowo wzmacniamy łączenie od spodu gwoździami.

11. Wiercimy dwa otwory pod mocowanie w górnej części. Aby po drugiej stronie otwór nie był postrzępiony przykładamy z drugiej strony deseczkę.

12. Przewlekamy przez otwory sznurek następnie tworzymy supeł.

13. Gotowe :) Ja przywiesiłem karmik dla ptaków w miejscu łatwo dostępnym dla mojej córeczki aby mogła uzupełniać ziarno.

Jakie narzędzia wykorzystałem do wykonania karmika dla ptaków?

– szlifierka oscylacyjna

szlifierka tasmowa

wiertarko wkrętarka 18V

wiertarko wkrętarka 24V

WRITTEN BY:
  • Genialne rozwiązanie! Bardzo mi się podoba jego prostota i prezentuje się elegancko!